Gydymas

Akupunktūra gydomos ligos

I grupė:

Ligos, simptomai, būklės, kurių gydymo efektyvumas akupunktūra yra pagrįstas kontroliuojamais klinikiniais tyrimais:

Juosmens skausmas

Mažiausiai 50% žmonių bent kartą gyvenime patiria apatinės nugaros dalies skausmą. Iš visų mūsų klinikos pacientų, net 30% jų atvyksta dėl juosmens skausmų.
Dažniausiai lėtinis apatinės nugaros dalies skausmas neturi aiškios priežasties! Tikima, kad tai yra nedidelių raumenų ar kaulų pažeidimų pasekmė, taip pat antsvoris, rūkymas, nėštumo metu priaugtas svoris, stresas, mažas fizinis aktyvumas, neteisinga kūno padėtis stovint, sėdint, gulint, taip pat įvairios ginekologinės bei kitos ligos.
Mūsų klinikos duomenimis, apatinės nugaros dalies skausmo gydymas akupunktūra yra efektyvus daugiau kaip pusei pacientų, trečdaliui palengvina simptomus, mažai daliai nesukelia aiškaus efekto.

Galvos skausmas

Bent pusė visų žmonių patiria galvos skausmus. Dažniausiai vargina taip vadinami įtampos galvos skausmai, antroje vietoje – migrena. Akupunktūra tinka tiek galvos skausmo priepuolio metu (švelnina simptomus), tiek priežastiniam gydymui, t. y. siekiant pašalinti galvos skausmų atsiradimo priežastis.

Reumatoidinis artritas

Tai – sudėtinga lėtinė, labiausiai pažeidžianti sąnarius, stipriai bloginanti gyvenimo kokybę liga. Ši liga dažniausiai pasireiškia riešų, plaštakų sąnarių patinimu, skausmingais, ribotais judesiais, bet taip gali pažeisti ir kitus sąnarius ar net kitus audinius, organus, tokius kaip odą, akis, plaučius, širdį. Šios grupės susirgimų priežastys nėra iki galo aiškios, šiuolaikinis gydymas ne visada padeda efektyviai kontroliuoti ligos eigą. Asmeninė ir kitų kolegų patirtis rodo, kad akupunktūra yra puikus papildomas šios sunkios ligos gydymo būdas, pagerinantis sergančiųjų šia liga gyvenimo kokybę.

Tenisininko alkūnė

Kaip bebūtų keista, dažniausiai dėl „tenisininko alkūnės“ kreipiasi nė karto gyvenime nelaikę lauko teniso raketės žmonės. Atvykusiuosius dažniausiai vargina išorinio alkūnės paviršiaus skausmas, sumažėjusi rankos jėga, bet skausmas gali apimti ir vidinę alkūnės sritį („golfo žaidėjo alkūnė“) ar net visą alkūnę. Negydant liga gali trukti nuo mėnesio iki kelių metų ar net ilgiau. Akupunktūra ženkliai pagreitina sveikimą, tačiau gali prireikti nemažai kantrybės.

Sprando skausmas

Mažiausiai du trečdaliai žmonių bent kartą gyvenime patiria kaklinės stuburo dalies skausmą. Tai viena dažniausių priežasčių, dėl ko žmonės kreipiasi ir į mūsų kliniką.
Kaklo skausmas dažniau vargina žmones, kurių darbas susijęs su pečių juostos, viršutinės nugaros dalies fiziniu apkrovimu, vibruojančiais darbo įrankiais, ilgu sėdėjimu arba stovėjimu, palenkus kaklą, taip pat dažniau vargina moteris nei vyrus, sergančius kvėpavimo takų, širdies kraujagyslių, virškinimo sistemos ligomis, taip pat turinčius psichologinių sutrikimų, tokių kaip depresija, nerimas, nemiga.
Akupunktūra efektyviai mažina kaklinės stuburo dalies, pečių juostos įtampą, skausmą.

Kelio skausmas

Akupunktūra gerina sąnarį supančių audinių kraujotaką, medžiagų apykaitą, mažina uždegimą, todėl gali būti naudingas gydymo būdas įvairių kelio sąnario pažeidimų atveju.

Sėdmens nervo skausmas

Tai dar viena dažna kreipimosi į mūsų kliniką priežastis. Atvykusieji skundžiasi sėdynės, šlaunies užpakalinio, blauzdos šoninio paviršiaus be pėdos skausmais, skausmas dažnai stipresnis naktį, galimi jutimo sutrikimai. Apie 90% atvejų šį skausmą provokuoja tarpslankstelinių diskų išvaržos. Akupunktūra gali labai stipriai sumažinti šiuos skausmus, bet gydymo efektas priklauso nuo skausmą sukėlusios priežasties, gali prireikti ir kitų gydymo būdų.

Skausmingos mėnesinės

Viena iš dažniausių šio sutrikimo priežasčių yra endometriozė, tačiau neretai aiški priežastis nėra nustatoma. Kinų medicinoje skausmingos mėnesinės vertinamos kaip kraujo sąstingis, išprovokuotas šalčio patekimo į gimdą, sutrikusios kepenų energijos cirkuliacijos, inkstų, blužnies energijos stokos. Akupunktūra reguliuoja mėnesinių ciklą, gerina mažojo dubens, gimdos kraujotaką, didina organizmo atsparumą šalčiui, tokiu būdu efektyviai mažina pilvo, nugaros skausmus, atsirandančius prieš ar per mėnesines. Šiuo atveju svarbu gydymą taikyti ne tik skausmo metu, bet ir kitais mėnesinių ciklo etapais.

Veido skausmas

Akupunktūra gali būti taikoma tiek trišakio nervo neuralgijos sukeltam skausmui gydyti, tiek taip vadinamo netipinio veido, dantų skausmui mažinti. Mūsų klinikos bei kitų kolegų duomenimis, veido skausmo gydymas dažnai užsitęsia, reikalauja nemažai tiek paciento, tiek gydytojo kantrybės.

Peties skausmas

Peties sąnarys – judriausiais iš visų sąnarių, tuo pačiu ir nestabiliausias. Tai padidina tiek paties sąnario, tiek jį supančių audinių – raiščių, sausgyslių, raumenų pažeidimų riziką. Akupunktūra efektyviai mažina šios srities skausmą, uždegiminius procesus, greitina gijimą, mažiau padeda esant išreikštam sąnario susidėvėjimui. Įdomu tai, kad vienas iš efektyviausių peties sritį veikiančių akupunktūros taškų yra blauzdoje! Tai tik dar kartą mums primena, kad ne viską žinome kaip funkcionuoja mūsų organizmas, taip pat, kad skirtingi gydymo metodai gali paskatinti papildomus sveikimo mechanizmus.

Sausgyslių, raiščių patempimas

Galimi bet kurį sąnarį supančių raiščių, sausgyslių patempimai, bet dažniausiai pasitaiko čiurnos sąnario sausgyslių ir raiščių pažeidimai. Akupunktūra pagreitina gijimą, mažina skausmą, šį metodą galima taikyti tiek pirmosiomis dienomis po traumos, tiek vėliau.

Viršutinės pilvo dalies skausmas

Akupunktūra yra puikus metodas, reguliuojantis virškinimo sistemos darbą, mažinantis pilvo skausmus. Siekiant išvengti tokio pobūdžio sutrikimų, be jokios abejonės būtina maitinimosi higiena – tinkamas maistas, valgymo režimas, bet nereikia pamiršti, kad viena iš dažniausių priežasčių, stipriai trikdanti skrandžio, kepenų ir kasos veiklą yra nervinė įtampa, nuovargis, todėl reikalingi ir gyvenimo būdo pokyčiai.

Pirminė dismenorėja

Daugiau informacijos – netrukus

Skausmas epigastriume

Daugiau informacijos – netrukus

Mūsų klinikoje gydomi žmonės, kuriuos vargina įvairūs sveikatos sutrikimai, taip pat atliekamos gydomosios procedūros ligų profilaktikos tikslais. Sveikatos sutrikimų, kurių atvejais akupunktūra padeda, sąrašas galėtų būti labai ilgas ar net begalinis. Tai nereiškia, kad akupunktūra yra panacėja nuo visų ligų, tiesiog kiekvienas atvejis, kiekvienas Žmogus vertas individualios analizės. Gali būti taip, kad kelis žmones vargina tie patys simptomai, bet jų gydymo galimybės, efektyvumas, pasveikimo prognozė gali labai skirtis. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) sudarė sąrašą ligų ir būklių, kurioms esant akupunktūros taikymas yra pagrįstas klinikiniais tyrimais.

Jei Jus vargina sąraše paminėtos problemos, tai dar nereiškia, kad akupunktūros teigiamas efektas garantuotas. Taip pat, jei susidūrėte su sąraše nepažymėtomis problemomis, nereiškia, kad Jums niekuo negali padėti Kinų medicina.

Kiekvienu atveju reikalinga individuali gydytojo konsultacija.

II grupė:

Ligos, simptomai, būklės, kurių gydymas akupunktūra yra efektyvus, bet reikalingi papildomi įrodymai:

Pilvo skausmas

Varžybinio streso sindromas

Moterų šlaplės sindromas, nepatikslintas

Kiaušidžių hipofunkcijos sindromas

Neurodermatitas

Pooperacinis sveikimo skatinimas

Šaknelinis ir pseudošaknelinis skausmas

Bell’o paralyžius

II tipo cukrinis diabetas

Moterų nevaisingumas

Fibromialgija ir fascitas

Nemiga

Menjero liga

Osteoartrozė

Priešmenstruacinis sindromas

Pasikartojanti apatinių šlapimo takų infekcija

Lėtinis opinis kolitas

Širdies neurozė

Veido spazmas

Skrandžio motorikos sutrikimai

Nepakankama laktacija

Postherpetinė neuralgija

Policistinių kiaušidžių sindromas

III grupė:

Ligos, simptomai, būklės, kurių gydymas akupunktūra yra iš dalies efektyvus, bet pateikiami tik pavieniai kontroliuojami tyrimai, verta taikyti akupunktūrą nes įprastinis gydymas kitais būdais neefektyvus:

Dirglios storosios žarnos sindromas

IV grupė:

Ligos, simptomai, būklės, kurias galima bandyti gydyti akupunktūra, jei specialistas turi specifinių žinių ir adekvačias monitoravimo galimybes:

Koronarinė širdies liga

Angina pectoris

Progresuojantis bulbarinis ir pseudobulbarinis paralyžius

Mūsų pacientų

Atsiliepimai

„Noriu pasidalinti patirtimi ir padėkoti už ilgą ir kantrų gydymą gydytojui D.Butvilui. Pusantrų metų sergu motorinio neurono liga su Bulbariniu sindromu.Diagnozė tiek leidžia iš viso gyventi su šia liga.Tradicinė medicina mane jau nurašė, palinkėjusi stiprybės numirti.Jokios pagalbos.Virstu daržove.Tik akupunktūros dėka aš dar pati pavalgau, kvėpuoju, judu, ką ten judu- aš vaikštau.Žinau, kd manęs neišgydys, bet akupunktūra man likusį gyvenimą daro pilnavertiškesnį.Pas gydytoją D.Butvilą lankausi pusę metų du kartus per savaitę . Mano artimieji sako, kad po kiekvieno seanso aš sustiprėju.Tai daug reškia. Darau išvadą, kad akupunktūra yra panacėja, o jeigu dar tokio gydytojo kaip D.Butvilas rankose, tai Dievo dovana mums, ligoniams.“

Pagarbiai M.Paliulionienė

„Nuoširdžiai dėkoju gyd. D. Butvilui bei jo talkininkei p. Butvilienei už labai nuoširdų, atidų bei šiltą bendravimą. Gyd. yra geras profesionalas, labai kruopščiai atlieka savo darbą, stengiasi įsiklausyti į pacientų nusiskundimus, nes tikrai nori jiems padėti. Šiuo gyd. galima pasitikėti.“

Nijolė M.

„Nuostabus gydytojas. Labai malonus ir profesionalus. Per keletą mėnesių migrena apmažėjo nuo poros savaičių per mėnesį, iki kelių dienų.“

Laura K.

„Profesionalus meistras, tikras gydytojas“

Simonas B.

Ar žinai, kad

Akupunktūra padeda atkurti pusiausvyrą ir sužadinti natūralų kūno atsaką