UAB „DAINIAUS BUTVILO KLINIKA“

D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra akupunktūra bei šildymas moksa? Kaip tai veikia?

Akupunktūra ir šildymas moksa yra vienas iš pagrindinių tradicinės kinų medicinos metodų, praktikuojamų ne tik Kinijoje, kitose pietryčių Azijos šalyse, bet ir Amerikoje, Europoje. Tai – labai senas gydymo būdas, kuriam daugiau nei 5000 metų. Akupunktūra – kinų medicinos metodas, kuomet tam tikros kūno vietos veikiamos akupunktūrinėmis adatomis. Šildymas moksa nėra atskiras kinų medicinos metodas, o akupunktūros dalis – dar vienas būdas veikti kūne esančius biologiškai aktyvius taškus. Šildymui moksa naudojamas išdžiovintas, susmulkintas standžialapis kietis, iš jo gaminami cigarai, formuojami kūgeliai. Praktikuojantys šį metodą specialistai vadovaujasi teiginiu, kad žmogaus kūnas yra maža Visata, jo dalis jungia gyvybiniai kanalai. Veikiant kanaluose esančius taškus, aktyvinami vidaus organai, skatinami organizmo savireguliacijos mechanizmai, atstatoma pusiausvyra tarp aplinkos ir žmogaus vidaus. Taip padedama išvengti ligų, o susirgus – pasveikti.

Kaip veikia akupunktūra ir šildymas moksa?

Šiuolaikinės medicinoje dažniausiai naudojamos ne paties organizmo pagamintos medžiagos, bet išorinės priemonės – medikamentai, chirurginiai instrumentai. Tai sąlyginai būtų galima pavadinti išorine medicina. Gydomąjį poveikį galima išgauti ir nenaudojant išorinių priemonių, bet gydant iš vidaus – aktyvinant vidinius paties organizmo savireguliacijos mechanizmus. Tai sąlyginai būtų galima pavadinti vidine medicina. Akupunktūra ir šildymas moksa kaip tik ir priklausytų vidinei medicinai, aktyvinančiai organizmo natūralius gyjimo mechanizmus. Kartais pacientai klausia – ar akupunktūrinėse adatose yra kokių nors medikamentų? Ne, galima atsakyti, medikamentai yra Jūsų kūno viduje. Adatos tik padeda juos pagaminti. Puikiai žinome, kad mūsų kūnas nuolat gamina įvairiausias skausmą, uždegimą mažinančias medžiagas, hormonus, imuninės sistemos komponentus ir tam nebūtinos yra dirbtinės medžiagos. Turbūt neatsitiktinai vieni ir efektyviausių medikamentų yra hormoniniai preparatai, kurie yra vidinių hormonų kopijos. Esame įpratę, kad jei atsirado liga, tai reiškia, kad organizmas nesugebės pats, tik savo vidinių resursų dėka iš jos išsikapstyti, ieškome išorinių priemonių – medikamentų ar chirurginio gydymo. Taip kaip dauguma žmonių 100% neišnaudoja savo protinių sugebėjimų, nepanaudoja 100% raumenų jėgos, taip ir ligos atveju ne visada organizmas panaudoja visus galimus savireguliacijos mechanizmus. Akupunktūra ir šildymas moksa kaip tik ir padeda geriau išnaudoti vidinius resursus, atstatyti ryšius tarp skirtingų organizmo sistemų.

Populiariausios akupunktūros veikimo mechanizmo teorijos:

  • Refleksinė;
  • Skausmo vartų;
  • Endorfinų;
  • Bioelektrofizikinė;
  • Placebo;
  • Kitos.

Jau prieš daugiau nei šimtą metų anglų neurologas Henry Head pastebėjo vidaus ligų bei odos padidinto jautrumo ryšį. Šiandien žinoma, kad atitinkami odos segmentai anatomiškai siejasi su vidaus organų inervacija. Minėti odos segmentai anglų neurologo garbei buvo pavadinti Head zonomis. Refleksinės akupunktūros veikimo mechanizmo teorijos šalininkai mano, kad šių zonų dirginimas gali iššaukti nervų sistemos, vidaus organų reakcijas, kurias galima prilyginti akupunktūros veikimo mechanizmui.

Vartų teorija. Ši teorija populiari Vakaruose, ypač Amerikoje. 1965 Dr. Melzack ir Wall pasiūlė Vartų teoriją, paaiškinančią skausmo plitimo ir malšinimo mechanizmą. Autoriai manė, kad yra dviejų rūšių skaidulos- vienomis plinta skausmas, kitomis plinta signalas, slopinantis pirmųjų signalus. Abiejų grupių skaidulos susitinka taip vadinamoje substantia gelatinous” , kuri randasi nugaros smegenyse. Jei skausmas pakankamai stiprus, jo signalas plinta į smegenis. Bėda tame, kad akupunktūros poveikis trunka daug ilgiau, nei tai būtų galima paaiškinti skausmo slopinimu, be to ši teorija negali paaiškinti visų akupunktūros poveikių.

Akupunktūros metu stimuliuojamos raumenyse esančios nervų galūnėlės, kurios perduoda impulsą į užpakalinį nugaros smegenų ragą. Iš ten impulsas siunčiamas į kitus nugaros smegenų lygius, vidurines smegenis ir pogumburio – hipofizės sistemą, kurioje ir atpalaiduojami skausmą malšinančios medžiagos – endorfinai. Sveikiems savanoriams taikant akupunktūrą ir atlikus funkcinio magnetinio rezonanso tyrimą nustatyta, pirminė pogumburio aktyvacija, priekinės juostinės žievės, migdolinio kūno ir Amono rago komplekso slopinimas, palyginus su kontroline grupe.

Nors atliktų tyrimų metu akupunktūros taškuose nepavyko rasti unikalių anatomijos struktūrų, supratimas apie akupunktūros sukeliamus skausmo malšinimo mechanizmus yra geresnis nei daugelio šiandien plačiai vartojamų vaistų veikimo mechanizmo supratimas.

Ar akupunktūra yra saugi? Ar galima akupunktūros procedūros metu užsikrėsti įvairiomis krauju plintančiomis infekcijomis?

Akupunktūra yra labai saugus metodas, jei jį atlieka kvalifikuotas specialistas, naudojantis tinkamas priemones tokioms procedūroms pritaikytoje aplinkoje. Ryškesnis nepageidaujamas poveikis pasitaiko rečiau nei kartą per 10000 procedūrų. Siekiant išvengti krauju plintančių infekcijų, mūsų klinikoje procedūroms naudojamos tik vienkartinės sterilios adatos.

Kokias ligas gydo akupunktūra?

Sveikatos sutrikimų, kurių atvejais akupunktūra padeda, sąrašas galėtų būti labai ilgas ar net begalinis. Tai nereiškia, kad akupunktūra yra panacėja nuo visų ligų, tiesiog kiekvienas atvejis, kiekvienas Žmogus vertas individualios analizės. Gali būti taip, kad kelis žmones vargina tie patys simptomai, bet jų gydymo galimybės, efektyvumas, pasveikimo prognozė gali labai skirtis. Dėl konkrečios ligos gydymo, geriausia konsultuotis su gydytoju, taip pat daugiau informacijos rasite čia.

Apie pirmą apsilankymą

Ką reikia daryti, norint patekti į mūsų kliniką?
Pirmam apsilankymui reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 687 58805 klinikos darbo laiku.

Kiek trunka pirmas apsilankymas?
Pirmam apsilankymui skiriame iki 60min.

Kas vyksta pirmo apsilankymo metu?
Pirmo apsilankymo metu gydytojas vertina paciento būklę ir rekomenduoja arba ne akupunktūros procedūras, supažindina su galimo gydymo intensyvumu bei trukme. Abipusiu sutarimu, pirmo vizito metu pradedamas ir gydymas.

Kiek kainuoja?
Konsultacija nuo 15 € iki 30 € (iki 30min.), procedūra – 15 € (iki 30min.)

Ko reikėtų nepamiršti?
Labai prašome pacientų, kurie jau užsiregistravo pirmam apsilankymui, bet negalės, negali ar negalėjo atvykti sutartu laiku, pranešti mums apie tai. Tokiu būdu parodysite pagarbą sau, klinikos kolektyvui ir kitiems pacientams, kurie laukia eilėje.

Kiek kartų ir kaip dažnai reikės lankytis...norint, kad nors truputį pagerėtų, norint pasveikti, norint niekada nesirgti, norint pajaunėti, norint niekada nemirti...?

NEŽINAU. Kaip bebūtų keista, bet tai – tiksliausias atsakymas. Kiekvienas kitus ir save gerbiantis gydytojas, stengiasi savo darbą atlikti kuo geriau, kuo greičiau ir efektyviau padėti sergančiam žmogui, bet kiekvienas Žmogus yra atskiras Pasaulis, o Pasaulyje vykstančius procesus prognozuoti labai sunku.

Vis dėlto, vadovaujantis asmenine ir kitų kolegų patirtimi, tikimės, kad ūmiais atvejais pirmasis teigiamas akupunktūros poveikis (pradinė gydymo fazė) gali išrykškėti jau po kelių seansų, lėtinės paūmėjusios arba poūmės ligos atveju pirmieji pagerėjimo ženklai atsiras po 5 – 6 apsilankymų, lėtiniais atvejais gali tekti laukti ir 8 – 10 apsilankymo rezultatų ar net ilgiau. Ūmiais atvejais procedūros gali būti atliekamas kasdien iki pirmo pagerėjimo, vėliau apsilankymų dažnis retinamas. Paūmėjusios lėtinės ar poūmės ligos atvejais pirmąsias 5 – 6 procedūras rekomenduojame atlikti 2 kartus per savaitę. Jei būklė pagerėja, retiname procedūrų skaičių iki 1 karto per savaitę. Lėtinės ligos atveju galima iš karto pradėti nuo karto per savaitę, atliekamos 8 – 10 procedūrų, vertinamas gydymo efektyvumas, sprendžiama dėl tolimesnės gydymo taktikos.

Atsiradus pagerėjimo ženklams, pereinama į vidurinę gydymo fazę. Vidurinė fazė tęsiasi iki “gydomojo poveikio lubų” – tol, kol visiškai praeina simptomai arba būklė nustoja gerėti. Tuomet pereinama į baigiamąja gydymo fazę.

Baigiamosios gydymo fazės metu procedūros retinamos iki 2 kartų per mėnesį kelis kartus. Jei taip gydantis efektas išlieka, gydymas baigiamas. Jei būklė vėl pablogėja, grįžtama į vidurinę, ar net pradinę fazę.

Ką daryti, jei netikiu akupunktūra ir ją atliekančiu gydytoju?

NIEKO. Belieka tikėtis, kad ir be akupunktūros Jūsų būklė pagerės ar netgi pasveiksite, ko Jums iš visos Širdies linkime. Žmogaus netikėjimui kaip ir tikėjimui ribų nėra. Jūs nebūtinai patikėsite akupunktūros teigiamu poveikiu, net jei pradėjus gydymą pasijausite geriau. Pasakysite, kaip ir dauguma sako tais atvejais, kad tai tik sutapimas, kad ir taip būtų pagerėję, kad Jums padėjo kažkodėl iki tol nepadėję vaistai, masažas, pasikeitė Mėnulio fazė, Šri Lankoje pagerėjo oras ir t.t. Tikėtina, kad būklei pablogėjus, šį poveikį tikrai priskirsite akupunktūrai…

Ar žinai, kad

Akupunktūra padeda atkurti pusiausvyrą ir sužadinti natūralų kūno atsaką